English version

‡ Dalykinė reklama

Lietuva internete“ reklamos plakatą sudaro grafinis mažojo 88×31 standarto skydelis su 2 eilučių skelbimu greta. Skelbimą galima kaitalioti – užsakovo mikrotekstas bus pakeistas tą pačią dieną be papildomo apmokėjimo. Juo labai patogu pranešinėti savo aktualijas, progas, nuolaidų vajus, naujoves, atkreipti dėmesį į vis kitus paslaugų privalumus, tiesiog transliuoti savo naujienas per šį reklamos langelį:

Online.lt  On.lt - didžiausia pirminių Lietuvos interneto naujienų tarnyba.
 Testuojama nauja, labai išranki paieška pagal būdingą žodį.

Reklama nuolatinė – ne besikaitaliojantys skirtingų firmų plakatai. Grafinis skydelis turėtų būti savitos išvaizdos – logotipas, prekės ar paslaugos ženklas, kt. Skydelis gali būti statiškas arba animuotas, bet visada bus jautrus – paliestas rodys adresą, o paspaustas iškart atvers užsakovo WWW svetainę. Apmokėjimas išankstinis. Kainos per mėnesį:

100 € - teminiuose tinklapiuose, plakatas su dviejų eilučių skelbimo tekstu;
200 € - paieškos rodyklėje (tarp antraščių ir užklausos), su 2 - 3 žodžiais;
400 € - pačioje įžangoje (po turinio antraštėmis), bet be teksto, tik skydelis.

Dalykinė rinkodara: Užsakius 200 €/mėn. reklamą, nuorodos dedamos visose tinkančiose rodyklėse, paieška pritaikoma visiems būdingiems žodžiams, užsakovo WWW buveinė registruojama visuose veikiančiuose Lietuvos interneto, pasaulio Atvirajame ir specializuotuose kataloguose, automatinės tinklapių paieškos indeksuose. Užsakius 400 €/mėn. reklamą, kartu atliekama visa, ką galima nuveikti interneto rinkoje: WWW buveinės ir infotechnologijų išnaudojimo auditas (Accessibility, Usability, Micromarketing, SEO, Quality Assurance), rinkos tyrimai, viešieji ryšiai, mokama reklama dalykinėje žiniasklaidoje. Nuolaidos:

25 % - pigiau nuolatinės sutarties atveju (apmokant už visus būsimus metus);
50 % - nuolaida už reklamą dar ir angliškoje LI atmainoje (Lithuania On-Line);
50 % - nuolaida už reklamą dar ir spausdintuose žinynuose "Lietuva internete".

Lankomumas www.online.lt labai pastovus, darbo metu ne mažiau 3000 atvertimų per valandą – daugiau kaip milijonas lankytojų (unique visits) per mėnesį. Bet už populiarumą gerokai svarbiau didžiulis pasaulio ir šalies interneto bendruomenės pasitikėjimas, kurį On.lt užsitarnavo ilgamete kruopščia žinyno priežiūra, kritiniu vertinimu ir operatyviomis naujienomis. „Lietuva internete“ naujienas prenume­ruoja visi svarbesni spaudos, radijo, televizijos ir interneto leidėjai, beveik pusė užsisakiusių užsieniečiai. Žinyno lankomumas:

www.online.lt/webalizer - neskaitant papildomų subdomenų ir atvaizdų (mirrors);
www.on.lt/lanko - dalykinių žinių talkos leidykla (dar kuriama, plačiau neskelbta);
post.online.lt - WWW sąsaja asmeniniam paštui ir atviriems Usenet laiškams;
wap.on.lt - visi lietuviški WML tinklalapiai kišeniniam telefonui, WAP ryšiui;
up.on.lt - lietuviškos interneto raidos metraštis nuo 1997 m., naujausi įvykiai.

Vertinant lankomumo statistiką, reiktų atsižvelgti į tai, kad žinynas kraštutinai glaustas ir dalykiškas, sandara itin paprasta, be sudėtingų atsišakojimų ir tarpinių praėjimų, viskas pasiekiama vienu žingsniu – apsilankymai sukelia statistikoje visai nedaug kreipinių (clicks, hits, files). Čia nenaudojamos įprastos pigios priemonės lankomumui skatinti (chat, joke, vote, rate, win, exchange, push, my, weather, horoscope ir pan.). O reklama dedama tiksliai pagal paskirtį (temą), ją mato tik tie lankytojai, kurie būtent to ir ieško.

Užsakyti reklamą patogiausia elektroniniu laišku antrašte „Ad“ (subj. laukelyje).

‡ "Lietuva internete", 1995 - 2023 Papildymai Pastabos Prenumerata